جستجو
Close this search box.
guitaro.logo
کدام گیتار برای افراد مبتدی مناسب تر است؟

بهترین گیتار برای افراد مبتدی کدام است؟

این یک واقعیت است که افراد زیادی سعی می کنند گیتار را یاد بگیرند اما همه موفق نمی شوند. گیتاری که با آن یاد می گیرید در موفقیت شما بسیار تأثیر می گذارد. داشتن یک گیتار مبتدی خوب ضروری است. گیتارها از نظر اندازه، شکل، صدا و قابلیت پخش بسیار متفاوت از یکدیگر هستند و بعضی از گیتارها به سختی و برخی به راحتی نواخته می شوند.

اگر کاملاً مبتدی هستید بهتر است مطمئن شوید که با گیتاری یاد می گیرید که نواختن آن برایتان آسان است! زمانی اولین گیتار خود را خریداری می کنید، با گزینه هایی مانند تصمیم گیری بین آکوستیک یا برقی روبرو خواهید شد. گرچه متغیرهای زیادی وجود دارد که ممکن است تصمیم شما را تحت تأثیر قرار دهد، مهمترین چیز این است که گیتاری پیدا کنید که خوب به نظر برسد، زیبا به نظر برسد و از نواختن با آن لذت ببرید.

و مهمتر از همه این ساز باید به شما الهام ببخشد و شما را وادار کند که مکرر تمرین کنید. برای تصمیم گیری بین انواع گیتارها و سبک ها، این راهنمای خرید گیتار به شما کمک می کند تا روند یافتن بهترین گیتار مبتدی را برای شما ساده کند. در ادامه با گیتارو همراه باشید.

 

123

مقایسه گیتار آکوستیک، الکتریک و کلاسیک، کدام یک برای افراد مبتدی مناسب تر است؟

مزایا و معایب نواختن با گیتار الکتریک

نواختن گیتارهای الکتریک فوق العاده آسان است و تسلط بر آنها بسیار دشوار.  با این گیتار می توانید ساعت ها تمرین کنید بودن اینکه نگران آسیب رسیدن به انگشتانتان باشید. در گیتار الکتریک تارها کاملا به هم نزدیک هستند و قسمت گردن گیتار باریک است و دست شما بدون نیاز به کشش قادر خواهد بود اکثر اشکال آکورد و گام ها را بنوازد.

پرش های موجود در گیتار الکتریکی باعث می شود پرده های بالاتر راحت در دسترس باشند و این امکان را برای شما فراهم می کند تا از روز اول تکنوازی و پخش از قسمت بالاتر ناحیه گردن گیتار را انجام دهید. در قسمت قبل به چند مورد از مزایای گیتار الکتریک اشاره کردیم و حالا قصد داریم تنها نیمه پر لیوان را نبینیم و به عیوب این ساز هم بپردازیم.

بیشتر افرادی که با گیتار الکتریک شروع می کنند به دلیل اینکه گیتارهای الکتربک تنوع پذیری بیشتری دارند و نواختن آنها آسان تر است به ندرت با گیتار آکوستیک کنار می آیند. نواختن با گیتار الکتریک بسیار راحت است زیرا سیم های آن سبک است و صدای این گیتار اشتباهات شما را می پوشاند.

 ایراد دوم گیتارهای الکتریکی این است که قیمت آنها بسیار بالاست و علاوه بر خود گیتار باید هزینه امپلی فایر و کابل را هم متقبل شوید.

مزایا و معایب نواختن با گیتار آکوستیک

بیشتر گیتاریست های مبتدی کار خود را با گیتار آکوستیک شروع می کنند زیرا متعادل ترین نوع گیتار به حساب می آیند و برای درک مفهوم نوازندگی به کمترین زمان نیازدارند. گیتارهای آکوستیک برای تمرین اصول گام، آکورد و ریف عالی هستند. و اگر یک نت را اشتباه بنوازید به راحتی می توانید ان را اصلاح کنید.

گیتارهای آکوستیک بزرگتر به مبتدیان کمک می کند تا هنگام نواختن بازوی خود را بر روی بدنه گیتار قرار دهند و استراحت کنند. فقط دو ایراد اساسی برای شروع با گیتار اکوستیک وجود دارد، اول اینکه نسبت به گیتارهای کلاسیک گران تر هستند و تارهای استیل تا زمانی که به گیتارعادت کنید انگشتان شما را اذیت می کند.

اگر چه این سیم ها طنین بیشتری دارند و نواختن اکورد با گیتار اکوستیک سیم استیل به دلیل اینکه نسبت به سیم های نایلونی نازک تر هستند آسان تر می باشد.

مزایا و معایب نواختن با گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک دارای بدنه کوچک و سبک تری نسبت به گیتار الکتریک و آکوستیک می باشد و دلیل عمده اینکه اغلب افراد مبتدی گیتار کلاسیک را برای شروع نوازندگی انتخاب می کنند، ارزان بودن آن نسبت به گیتارهای دیگر است. بد نیست بدانید گیتار کلاسیک سخت ترین گیتار برای مسلط شدن است.

زیرا احساسی که از سیم های نایلونی می گیرید بسیار متفاوت از سیم های استیل است و صدایی که از گیتار کلاسیک ساطع می شود هوا مانند است و اشتباهات شما را بیشتر برجسته می کند. از طرفی ماندگاری گیتار کلاسیک کمتر از گیتار اکوستیک و الکتریک است.

نواختن اکورد روی گیتار کلاسیک طنین کمتری به همراه خواهد داشت و باعث می شود که شما حس کنید باید سخت تر بنوازید.

 بهترین گیتار برای افراد مبتدی کدام است؟

 95 درصد مواقع  بهترین گیتار برای مبتدیان، گیتار آکوستیک سیم استیل است و افرادی که با گیتار صوتی رشته ای استیل یاد می گیرند بیشترین شانس موفقیت را دارند. لحن این گیتار بسیار سازگار است و در واقع فقط یک لحن وجود دارد! در مقابل لحن گیتار الکتریکی ده ها متغیر دارد: آهنگ ها و کانال های آمپ، 3-5  پیکاپ، کنترل میزان صدا و چیزهای دیگر.

برای گیتاریست های متوسط ​​و پیشرفته این یکی از جالبترین موارد در مورد گیتارهای الکتریکی است! اما برای گیتاریست های مبتدی این یک فاجعه است. و به همین دلیل آکوستیک بهترین گیتار برای افراد مبتدی است. از نظر من گیتاریست های مبتدی در گیتار الکتریکی خود عالی به نظر نمی رسند و آمپر و تعداد زیاد متغیرها فقط کاستی های آنها را بزرگ می کنند و پیچیدگی هایی را برای آنها ایجاد می کنند.

124

چرا مبتدیان باید از گیتارهای کلاسیک خودداری کنند

اگرچه ما می گوییم افرادی که نمی خواهند درد انگشتان را تا رسیدن به مهارت در نوازندگی تحمل کنند بهتر است گیتار کلاسیک را انتخاب کنند اما بهتر است سعی نکنید با گیتار فلامنکو یا کلاسیک شروع به یادگیری گیتار کنید. زیرا گردن این گیتارها بسیار ضخیم تر است و این امر باعث می شود برای مبتدیان بسیار دشوار باشد.

ضخامت ایده آل گردن گیتار سیم استیل برای اکثر مردم حدود 120 میلی متر است. گردن های گیتار کلاسیک ضخیم تر هستند و اغلب می توانند بالای 210 میلی باشند. این یک تفاوت اساسی برای یک گیتاریست مبتدی ایجاد می کند. فضای محدودی بین انگشت شست و نوک انگشتان شما وجود دارد و این همان حد دسترسی شما به صفحه انگشت گذاری است.

گردن ضخیم تر گیتار کلاسیک و فلامنکو مقدار زیادی از این دسترسی را می گیرد. این امر کار را برای مبتدیان گیتار دشوارتر و ناامیدکننده تر می کند. بهترین گیتار مبتدی گیتاری است که نواختن آن آسان است و در گیتار کلاسیک و فلامنکو این چنین نیست.

بنابراین من نباید گیتار الکتریک یاد بگیرم؟ 

بگذارید این را روشن کنیم به نظر من گیتار الکتریک اوج نواختن گیتار است. شما قطعاً باید گیتار الکتریک را یاد بگیرید. اما من توصیه نمی کنم که با این گیتار شروع کنید. گیتار الکتریک بهترین گیتار برای یک فرد مبتدی نیست. توصیه من این است که با آکوستیک شروع کنید، سپس بعد از 4-8 ماه می توانید با یادگیری گیتار الکتریکی مهارت خود را تکمیل کنید و حتی می توانید بقیه روزها به طور متناوب با گیتار الکتریک و گیتار دیگری تمرین کنید.

 

جوانب مثبت و منفی هر نوع گیتار و عواملی را که باید هنگام انتخاب بین آنها در نظر بگیریم

اکشن

اکشن بزرگترین عامل تعیین کننده برای سهولت نواختن گیتار است. وقتی فاصله گیتار تا گردن خیلی کم است، فشار دادن سیم ها به سمت پایین آسان است. اگر  اکشن یک گیتار خیلی زیاد باشد نواختن آن بسیار سخت خواهد بود و برای یک مبتدی این امر بسیار ناامید کننده خواهد بود.

در شروع نوازندگی مهمترین چیز این است که از نواختن لذت ببرید و آن را دشوار یا دردناک ندانید. گیتارهای الکتریکی معمولاً آسان ترین نواختن را دارند زیرا سیمها معمولاً نازک تر هستند. اکشن آنها کمتر و بنابراین پایین آمدن سیم ها راحت تر است.

گیتارهای آکوستیک مقرون به صرفه معمولاً اکشن بسیار بالایی دارد و نواختن گیتارهای آکوستیک با قیمت ارزان تر می تواند بسیار دشوار باشد زیرا سیم ها از  صفحه انگشت گذاری بسیار دور هستند. گیتارهای کلاسیک دارای رشته های نایلونی هستند که از سیمهای استیل نرمتر هستند و فشار دادن آنها راحت است.

با این حال، گردن گیتار کلاسیک بسیار پهن است که می تواند برای افراد مبتدی ناراحت کننده باشد و سرعت نوازندگی را پایین می آورد.

 

 

 

 

guitaro.logo_

گیتارو

گیتارو مرکز تخصصی خرید انواع گیتار با ارزانترین قیمت در ایران و ارسال فوری به سراسر کشور همراه با مشاوره و راهنمای خرید جهت انتخاب بهترین گیتار

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *