جستجو
Close this search box.
guitaro.logo
چه سایز گیتاری برای من مناسب است؟

چه سایز گیتاری برای من مناسب است؟

به عنوان یک مبتدی، یکی از ناراحت کننده ترین چیزها این است که گیتاری متناسب خود نداشته باشید. بچه ها اگر گیتارهایشان برای  آنها خیلی بزرگ باشد،  در نواختن مشکل خواهند داشت زیرا دست‌های کوچک و بازوهای کوتاه آن‌ها، ساختن آکورد یا یادگیری ریف روی یک گیتار بزرگ را برایشان بسیار دشوار می‌کند. یک گیتار با اندازه نامتناسب هر مبتدی را از ادامه مسیر یادگیری منصرف می کند. رفتن به خرید گیتار برای خود یا عزیزانتان و انتخاب گیتار مناسب می تواند بسیار سخت باشد.

زیرا طیف وسیعی از اندازه ها و اشکال مانند گیتار کوچک، گیتار بزرگ، Ukulele را میابید که انتخاب را برای شما سخت تر می کند. یادگیری گیتار یک سرگرمی مفید است که می تواند بسیار سرگرم کننده باشد، به شرطی که گیتار مناسب را انتخاب کنید. در این مقاله می خواهیم جزئیات مربوط به اندازه گیتار را بررسی کنیم که به شما کمک می کند قبل از خرید گیتار تصمیمی آگاهانه بگیرید. در ادامه با گیتارو همراه باشید.

چگونه گیتار خود را اندازه گیری کنیم

به طور کلی، گیتارها را می‌توانیم بر اساس طول یا بر اساس طول مقیاس اندازه‌گیری کنیم. برای بچه ها یا افرادی که جثه کوچک و بازوهای کوتاه دارند بهتر است از اندازه گیری طول گیتار استفاده کنید. این به این دلیل است که گیتار کوتاهتر همیشه به معنای بدن کوچکتر و گردن کوتاهتر است. طول، اندازه گیری فاصله از ابتدا تا انتهای گیتار است. در حالی که در طول مقیاس فاصله مهره تا پل را اندازه می گیرند.

خرید گیتار بر اساس طول می تواند فریبنده باشد و این به این دلیل است که یک گیتار کوچک می تواند گردنی تمام مقیاس داشته باشد. اگرچه دانستن طول گیتار نیز مفید است، اما طول مقیاس هنگام انتخاب اندازه مناسب گیتار اولویت دارد. کسی که دست‌های کوچکی دارد نمی‌تواند دست‌هایش را دور گردن گیتار بپیچد. بهترین راه برای تعیین اینکه آیا یک گیتار برای کودک شما یا شما مناسب است یا خیر، این است که به جای اندازه گیری طول گیتار، طول مقیاس را اندازه بگیرید.

برای بزرگسالان مبتدی، اندازه گیتار به راحتی شخصی شما بستگی دارد. به طور کلی، بزرگسالان با جثه بزرگ معمولا دست های بزرگ و بازوهای بلند دارند. آنها تمایل دارند گیتارهای بزرگتر مانند dreadnoughts را ترجیح دهند. در حالی که افراد با جثه کوچکتر معمولاً بازوهای کوتاه و دستهای کوچکی دارند. آنها تمایل دارند گیتارهای آکوستیک با بدنه کوچکتر یا گیتارهای الکتریک را ترجیح دهند.

اگر بدن  کوچکی دارید، گیتاری را بخرید که در بازار ژاپن ساخته شده است مانند یاماها، ارویل یا تاکامین. زیرا ژاپنی ها به طور متوسط جثه کوچکتری از آمریکایی ها دارند.

123 1

چه سایز گیتاری برای من مناسب است؟

هنگامی که شروع به یادگیری گیتار می کنید، صرف نظر از اندازه خودتان، یک گیتار با اکشن پایین برای شما مناسب است. اکشن پایین به این معنی است که برای ایجاد صدا مجبور نیستید به شدت سیم ها را فشار دهید. گیتارهایی با اکشن بالاتر به فشار انگشت بیشتری برای تولید صدا نیاز دارند.

خوشبختانه، سازندگان گیتار طیف وسیعی از اندازه‌های گیتار را متناسب با سن‌ها، ساختارها و قابلیت‌های مختلف تولید می‌کنند. به طور کلی، یک گیتار 30 اینچی برای بچه های 5 و 6 ساله مناسب است.

یک گیتار 34 اینچی یا نیم سایز همانطور که از نام آن پیداست، نصف گیتار معمولی است و کودکانی که برای نواختن با گیتارهای سایز بزرگتر مشکل دارند، بسیار دوستش دارند. این گیتار را می توان این گیتار را مانند گیتارهای معمولی کوک کرد. اکثر گیتارهای نیم سایز 34 اینچ هستند و برای کودکان 5 تا 8 سال ایده آل اند.

یک گیتار 36 اینچی برای یک فرد 12 ساله مناسب و گیتاری بزرگتر از نیم سایز است که برای کودکان 8 تا 12 ساله ایده آل می باشد. همین گیتار را می‌توان برای نوجوانان استفاده کرد. طول مقیاس برای این گیتارها بین 20 تا 24 اینچ است و یک انتخاب عالی برای نوازندگان گیتار مبتدی است زیرا در این گیتار رسیدن به فرت های بالایی و پایین بسیار آسان تر از گیتارهای بزرگ است. همچنین این سایزهای گیتار در انواع گیتار آکوستیک و الکتریک موجود می باشد.

-کوچکترین اندازه گیتار سایز 1/4 است که برای کودکان 3 تا 5 سال مناسب می باشد.

-گیتارهای سایز 1/2 برای کودکان 5 تا 8 سال مناسب است.

-گیتارهای سایز 3/4 برای کودکان 8 تا 12 سال ایده آل است و سایزشان کمی کوچکتر از گیتارهای معمولی می باشد.

-گیتارهای فول سایز برای افراد 12 سال به بالا مناسب است.

اندازه‌های گیتار زیادی در بازار موجود است، و یک اندازه برای همه افراد مناسب نیست. عواملی مانند سن، قد، بودجه، احساس و …. را برای خرید گیتار باید در نظر گرفت. به مبتدیان توصیه می شود قبل از خرید گیتار مورد علاقه خود، اندازه گیتار را بررسی کنند و ارزیابی کاملی انجام دهند. برای خرید انواع گیتار در برندها و قیمت های مختلف می توانید به سایت فروشگاه گیتارو که یک مرکز تخصصی فروش گیتار است مراجعه کنید.

guitaro.logo_

گیتارو

گیتارو مرکز تخصصی خرید انواع گیتار با ارزانترین قیمت در ایران و ارسال فوری به سراسر کشور همراه با مشاوره و راهنمای خرید جهت انتخاب بهترین گیتار

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *