جستجو
Close this search box.
guitaro.logo
چه مدت برای تمرین گیتار در روز زمان لازم است

چه مدت برای تمرین گیتار در روز زمان لازم است

مدت زمانی که گیتار تمرین می کنید نقش مهمی در سرعت پیشرفت شما دارد، اما نکاتی وجود دارد که باید در مورد مدت زمان تمرین بدانید. این راهنما برای گیتاریست هایی نوشته شده است که احساس می کنند زمان کافی برای تمرین ندارند.  اطلاعات زیادی به صورت آنلاین در مورد مدت زمانی که باید تمرین کنید وجود دارد. اگر از نحوه انجام روال تمرین خود راضی هستید، به هر ترتیبی به انجام آن ادامه دهید، حتی اگر با توصیه های این راهنما مطابقت نداشته باشد. اما اگر احساس می کنید که از جلسات تمرینی خود نتایج خوبی کسب نمی کنید، این راهنما ممکن است رویکرد متفاوتی را به شما ارائه دهد که ارزش امتحان کردن را دارد. در ادامه با گیتارو همراه باشید.

چه مدت برای تمرین گیتار در روز زمان لازم است

تمرین گیتار در مقابل نواختن گیتار

قبل از اینکه به مدت زمانی که صرف تمرین گیتار می کنیم نگاه کنیم، مهم است که بدانیم تمرین به چه معناست. شما از لحاظ فنی هر زمان که گیتار را برمی دارید و آهنگ می نوازید در حال تمرین گیتار هستید. اما از نظر این راهنما، این تمرین نیست. نواختن آهنگ هایی که قبلاً آموخته اید، برای این راهنما تمرین در نظر گرفته نمی شود. در این راهنما زمانی که به شدت روی تمرین‌ها، تکنیک‌ها، به خاطر سپردن قطعات و الگوها متمرکز هستید، در حال تمرین گیتار هستید.

به تمرین به عنوان یک تمرین فکر کنید

به تمرین گیتار مانند رفتن به باشگاه برای یک تمرین شدید و به نواختن گیتار مانند رفتن به ساحل برای شنای فکر کنید. وقتی برای تمرین به باشگاه می روید، ممکن است 10 دقیقه روی شانه ها، 10 دقیقه روی عضلات پشت، 10 دقیقه روی عضلات مرکزی بدن و غیره کار کنید. برای داشتن یک تمرین خوب، از وزنه ها و ماشین هایی استفاده می کنید که به طور خاص گروه های عضلانی مختلف را هدف قرار می دهند. به تمرین گیتار به همین روش فکر کنید.

اگر می خواهید روی تکنیک ضربه زدن خود کار کنید، می توانید زمانی را با تمرکز روی تمرینات ضربت زنی اختصاص دهید. گرم کردن روی گیتار نیز در این راهنما تمرین در نظر گرفته نمی شود. برای چند دقیقه به باشگاه نمی روید که بدن خود را گرم کنید و سپس به خانه برگردید. بنابراین زمانی را که صرف گرم کردن می‌کنید به عنوان زمان تمرین در نظر نگیرید. بهترین تمرین با کیفیت زمانی است که تمرکز داشته باشید و روی یک هدف خاص کار کنید.

این “عملکرد عمدی” نامیده می شود و همان چیزی است که این راهنما روی آن متمرکز شده است. 

چه مدت برای تمرین گیتار در روز زمان لازم است

 اگر می خواهید بدانید چه مدت باید گیتار تمرین کنید، در ادامه چند راهکار ساده برای تمرین موثر گیتار برای شما قرار داده اییم:

-سعی کنید حداقل 15 دقیقه در روز گیتار تمرین کنید.

از جلسات تمرینی طولانی و بدون وقفه که بیش از یک ساعت در هر بار انجام می شود خودداری کنید.

اگر می‌خواهید بیش از 20 دقیقه تمرین کنید، استراحت‌های کوتاهی تعیین کنید و جلسات تمرینی خود را برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن تقسیم کنید.

همانطور که در ادامه توضیح داده شده است، جلسات تمرینی کوتاه و منظم بسیار موثرتر از یک جلسه تمرین طولانی است. به مدت زمان تمرین (صبح یا عصر) نگاهی بیندازید و آن زمان را به تمرین کوتاه 10 یا 15 دقیقه ای تقسیم کنید.

اگر می خواهید یک ساعت یا بیشتر در روز تمرین کنید، آن زمان را با استراحت های منظم تقسیم کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. جلسات تمرینی طولانی و بدون وقفه ممکن است احساس کنید که موثرند، اما همانطور که بعدا توضیح داده خواهد شد خواهید دید که به اندازه چندین جلسات کوتاه موثر نیستند.

چرا جلسات طولانی تمرین گیتار بازدهی مورد نظر را ندارند؟

تمرین گیتار نیاز به تمرکز زیادی دارد. قبل از اینکه ذهنمان شروع به سرگردانی یا خسته شدن کند، فقط می توانیم برای مدت محدودی تمرکز کنیم. دو دلیل برای بد بودن جلسات تمرین طولانی وجود دارد. اولین مورد این است که ذهن ما نمی تواند برای دوره های طولانی و بدون وقفه تمرکز کند. دوم این که ذهن ما فقط شروع و پایان یک جلسه تمرین را به یاد می آورد.

ممکن است احساس کنید در کل جلسه تمرین تمرکز کرده اید، اما ذهن ما می تواند بدون اینکه متوجه شویم خسته شود. در عین حال آنچه را که در میانه یک جلسه طولانی تمرین انجام شده را فراموش خواهید کرد. نکته کلیدی که باید به خاطر داشته باشید این است که هر چه جلسه تمرین شما طولانی‌تر باشد، در کل کمتر مؤثر خواهد بود.

نکته: افزودن 10 دقیقه اضافی به یک جلسه تمرین 10 دقیقه ای کاملاً خوب است.

یک جلسه تمرین 20 دقیقه ای به اندازه کافی کوتاه است که کل جلسه موثر باشد. از این 10 دقیقه اضافی سود زیادی خواهید برد. اما افزودن 10 دقیقه اضافی به یک جلسه تمرین 60 دقیقه ای، مزایای بسیار کمتری خواهد داشت. 

شروع هر جلسه تمرین زمان مهمی است زیرا به دلیل آنچه “اثر اولیه” نامیده می شود در حافظه شما باقی می ماند. از چند دقیقه اول یک جلسه تمرین بهترین استفاده را ببرید زیرا هر آنچه که در آن زمان تمرین کنید در ذهن شما باقی خواهد ماند. قسمت پایانی یک جلسه تمرین مهمترین بخش است و به دلیل آنچه “اثر تازگی” نامیده می شود، بیشتر در ذهن شما باقی می ماند.

جلسه تمرین خود را با مهم ترین چیزی که می خواهید بهبود ببخشید به پایان برسانید. همانطور که می بینید، وسط یک جلسه تمرین کم اثرترین بخش است. به همین دلیل است که جلسات تمرین طولانی به طرز وحشتناکی بی‌اثر هستند. نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که تقسیم یک جلسه تمرین طولانی به تکه های کوچکتر کیفیت تمرین شما را به طور کلی بهبود می بخشد.

اگر واقعاً می خواهید سرعت پیشرفت خود را افزایش دهید، جلسات تمرینی کوتاه همراه با استراحت داشته باشید. فریب نخورید که یک جلسه تمرینی دو ساعته ماراتنی موثر است. هر 10 دقیقه تمرین اضافی کمی کمتر از 10 دقیقه قبلی موثر خواهد بود. به همین دلیل است که جلسات تمرینی بسیار طولانی می تواند اتلاف وقت باشد. هر چه جلسه طولانی تر باشد، آن زمان کمتر تاثیرگذار خواهد بود.

اگر 120 دقیقه در روز در مقایسه با 60 دقیقه در روز تمرین کنید، ممکن است همچنان با سرعت بیشتری یاد بگیرید، اما این 60 دقیقه اضافی به اندازه 60 دقیقه اول موثر نخواهد بود. ارزش هر ساعت تمرین اضافی در اثربخشی کاهش می یابد. در نهایت، اگر به اندازه کافی طولانی تمرین کنید، تمرین اضافی به شما سود بسیار کمی می‌دهد یا هیچ سود اضافی به شما نمی‌دهد. به همین دلیل است که استراحت مهم است.

2 4

استراحت به شما کمک می کند تا ذهن خود را بازنشانی کنید و دوباره به جلسه تمرین بازگردید. نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید: 

اثربخشی تمرین شما هر چه مدت زمان بیشتری را صرف تمرین کنید کاهش می‌یابد.

استراحت کردن به یادگیری کمک می کند

استراحت های منظم در طول یک جلسه تمرین، راه مهمی برای به دست آوردن بیشترین بهره از تمرین است، همانطور که قبلا توضیح داده شد. یک مطالعه جالب همچنین نشان داده است که استراحت های کوتاه 10 ثانیه ای در طول تمرین می تواند تأثیر زیادی بر یادگیری شما داشته باشد. یافته نشان می دهد که وقتی در حین تمرین یک استراحت کوتاه 10 ثانیه ای می گیرید، بخش هایی از مغز شما به سرعت آنچه را که تمرین کرده اید دوباره پخش می کند.

استراحت های کوتاه 10 ثانیه ای به طور منظم به مغز شما این فرصت را می دهد تا آنچه را که روی آن کار کرده اید تجزیه و تحلیل کند و به سرعت آن قسمت را بارها و بارها تکرار کند. فقط تمرین را متوقف کنید و 10 ثانیه ثابت بنشینید، سپس مستقیماً به تمرین خود بازگردید. ممکن است به نظر اتلاف وقت باشد، اما این استراحت‌های کوتاه به مغز شما فرصتی می‌دهد تا روی قسمت‌هایی که تمرین می‌کنید کار کند.

نتیجه:

نکته کلیدی که از این راهنما می توان یاد گرفت این است که می توان با استفاده از جلسات تمرین کوتاه تر، در زمان کمتری عملکرد بهتری داشت. به هر حال، هر چقدر که می خواهید در روز تمرین کنید، فقط مطمئن شوید که به طور منظم استراحت می کنید و اگر احساس می کنید تمرکز ندارید، تمرین را متوقف کنید. اگر زمان زیادی برای تمرین دارید، به دنبال آن بروید. اما اگر به دلیل تعهدات کاری، مدرسه یا خانواده زمان بسیار محدودی دارید و فقط می توانید ۱۵ دقیقه تمرین کنید، احساس نکنید که کار بدی انجام می دهید. 15 دقیقه تمرین در روز می تواند نتایج فوق العاده ای به شما بدهد. البته اگر درست انجام شود.

فروشگاه گیتارو یک سایت تخصصی در زمینه فروش گیتار است که می توانید با مراجعه به آن متناسب با سبک، سلیقه و بودجه مورد نظر خود گیتاری را تهیه کنید. هم چنین می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان ما در گیتارو دریافت کنید.

 

guitaro.logo_

گیتارو

گیتارو مرکز تخصصی خرید انواع گیتار با ارزانترین قیمت در ایران و ارسال فوری به سراسر کشور همراه با مشاوره و راهنمای خرید جهت انتخاب بهترین گیتار

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *